КІРОВЕ (QHA) - -

Після побачення з матір'ю українського політв'язня Олександра Костенка шантажували співробітники ФСБ. Про це повідомили в Кримській правозахисній групі.

Побачення з матір'ю у Олександра Костенка відбулося у виправній колонії № 5 у Кіровому-Чепецкому, де він відбуває покарання.

Мати ув'язненого Олена Костенко домоглася триденного побачення з сином. Але побачення це тривало з 16 години 3 серпня і закінчилося 5 серпня. О 9:30 ранку Олену попросили покинути колонію.

За словами матері, відразу після побачення до Олександра прийшли співробітники спецслужб і використовували її приїзд для тиску на кримчанина.

— На Сашу тиснули, говорили, що я перебуваю під їх наглядом (наглядом ФСБ — ред.), його шантажували мною. Задавали якісь питання, на які він не може відповісти, знову називали якісь невідомі йому прізвища, — розповіла Олена Костенко.

Олена каже, що її син у розпачі, тому що в березні 2015 року пропав його батько Федір Костенко. І Олександр дуже переживає за свою матір, яка в даний час проживає в Криму.

Вона повідомила, що син знаходиться в 4-му загоні. Це барак, в якому відбувають покарання 108 осіб різних національностей, віросповідань і політичних поглядів. Є ув’язнені, які вороже ставляться до Олександра, бо він — українець, обзивають бандерівцем.

За словами матері, Саша надто сильно схуднув, не доїдає. Але це не найгірше. Як відомо, у Олександра сильно болить ліва рука, яку він колись вивихнув. Хлопець намагається самостійно розробляти руку, але йому потрібна операція, що підтвердили і російські лікарі під час обстеження.

Як повідомляло раніше QHA, колишній політв'язень Геннадій Афанасьєв заявив, що Костенко може повністю втратити руку.

Нагадаємо, Олександр Костенко брав активну участь у протестах на Майдані в Києві. У анексованому Криму йому присудили чотири роки і два місяці тюремного ув'язнення. За версією слідства, 18 лютого 2014 року під час «масових заворушень» у Києві Костенко заподіяв тілесні ушкодження співробітнику кримського спецпідрозділу «Беркут».

У кінці лютого 2016 року президія підконтрольного Росії Верховного суду Криму розглянула касаційну скаргу захисту Костенка і винесла рішення: «залишити судові акти без зміни, призначити шляхом поглинання більш суворого менш суворим покаранням 3 роки 6 місяців позбавлення волі».

ФОТО: інтернет

QHA