МОСКВА (QHA) -

Кримчанина Вадима Сірука, обвинуваченого у надуманій "справі Хізб ут-Тахрір", в російському СІЗО відвідали члени Краснодарської громадської спостережної комісії (ГСК). Про це повідомив російський адвокат Олександр Попков на своїй сторінці у Facebook.

— Він у порядку, тілесних ушкоджень немає, здоров'я в порядку. Вадима чомусь зняли з етапу, провели «планові» спецзаходи у вигляді тотального обшуку з собаками в намордниках. Відбувся певний інцидент з охоронцем, який грубо поводився. У Вадима вилучили електробритву і молитовний килимок. Нібито не годиться, але потім повернуть, — написав він.

Попков додав, що ГСК має намір відвідати і політв'язня Емір-Усеіна Куку, який також знаходиться у краснодарському СІЗО.

QHA повідомляло, що у СІЗО Краснодарського краю 28 грудня били і травили собаками Емір-Усеіна Куку і Вадима Сірука.

Нагадаємо, 11 лютого 2016 року у Криму почалася хвиля обшуків в будинках кримських мусульман з метою представити їх «терористами». Вісьмох з дванадцяти затриманих відпустили. Під вартою залишаються Емір-Усеін Куку, Вадим Сірук, Енвер Бекіров та Муслім Алієв. Усі вони були затримані за підозрою в участі в організації "Хізб ут-Тахрір", яка в Росії вважається терористичною.

Так звана «справа Хізб ут-Тахрір» стало візитною карткою боротьби ФСБ з мусульманамиі-інакодумцями у Криму. Називаючи свої репресивні операції боротьбою з тероризмом, силовики вриваються до будинків, проводять незаконні обшуки і затримання.

QHA