СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

РФ відмовилася передати Україні ув'язненого кримчанина Лугіна, який на знак протесту проти етапування до РФ різав собі горло, повідомляє Кримська правозахисна група.

Російська влада називає кримчанина Андрія Лугіна своїм громадянином.

Андрій Лугін вже неодноразово звертався до різних інстанцій РФ з проханням передати його для відбування покарання на материкову частину України.

1 серпня 2017 року Лугін отримав письмову відмову з Апарату Уповноваженого з прав людини в Російській Федерації. У документі сказано, що Лугін є громадянином РФ і з цієї причини не може бути переданий українській владі. За інформацією дружини кримчанина Ірини Лугиної, її чоловік не отримував російський паспорт і має тільки українське громадянство.

Ірина Лугіна повідомила Кримську правозахисну групі (КПГ), що умови утримання у Федеральній казенній установі «Виправна колонія №1 Республіки Мордовія», де зараз утримують кримчанина, загрожують життю і здоров'ю її чоловіка. Лугіну не надають необхідної медичної допомоги, листи і передачі від дружини йому не передають.

Раніше КПГ повідомляла, що мешканець Керчі Андрій Лугін проходив у кримінальній справі і був засуджений українським судом до довічного позбавлення волі до окупації Криму. Вирок стосовно Лугіна набув законної чинності 2012 року, а 2013 року його захист подав касаційну скаргу, і кримінальну справу разом із вироком відправили до Києва. Але на даний час громадянин України не має змоги оскаржити вирок у суді касаційної інстанції.

Кілька років Лугін відбував покарання у Криму, після був незаконно переміщений у колонію Мордовії (РФ), а у січні 2017 року тимчасово повернутий до Криму для проведення слідчих дій. У СІЗО Сімферополя 26 квітня 2017 року Лугін перерізав собі горло гострим предметом на знак протесту проти етапування в колонію РФ. Його прооперували у Сімферопольській міській лікарні і, не знявши шви, знову відправили у мордовську колонію.

Експерти Кримської правозахисної групи нагадують, що переміщення жителів Криму з півострова на територію РФ для відбування покарання є порушенням частини 1 статті 49 Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року про захист цивільного населення під час війни.

Як повідомляло раніше QHA, начальник ІТТ у кримському селищі Роздольне застосував силу до українського політв'язня Володимиру Балуха.

ФОТО: інтернет

QHA