КИЇВ (QHA) -

Сто років тому, у квітні 1918 року, спеціальна група армії Української Народної Республіки на чолі з полковником Петром Болбочаном звільнила Крим від більшовиків. Про це розповідає у своїй книзі «Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана 1918 р.» кандидат історичних наук, публіцист Сергій Громенко, яку він презентував 18 квітня у Києві, передає кореспондент QHA.

 

— Історія Кримської операції Петра Болбочана — це не тільки минуле, але, на жаль, це ще сьогоднішня дійсність. Прагнучи виправдати анексію півострова, російська пропаганда переконує нас і увесь світ у тому, що Україна не має ніякого відношення до Криму, — сказав Сергій Громенко.

Автор стверджує, що тріумф української зброї на півострові у квітні 1918 року демонструє усю безпідставність цих тверджень.

— У мемуарах російських офіцерів згадується той факт, що місцеве населення масово зустрічало українську армію з портретами Т. Шевченка. Але радянська влада, протягом усього свого існування, прагнула принизити Україну, як державу, а її героїв, щоб стерти про них пам'ять, замовчувала або поширювала про них брехню, — підкреслив Громенко.

Нагадаємо, що Сергій Громенко у 2014 році, після окупації Криму Росією, був змушений залишити півострів. У той же час він почав активно працювати не тільки як вчений, а й як популяризатор історії. Він одним з перших почав розвінчувати російські міфи щодо Криму і пропагувати український погляд на історичні події, виступаючи з публічними лекціями. На цю тему він написав декілька науково-популярних книг.

QHA