КИЇВ (QHA) -

За три роки у кримських редакцій, що переїхали на материк, виникло багато спільних проблем — від питань фінансування до системного функціонування в контексті українського інформаційного простору, в якому кримська тематика знаходиться в умовах якогось «інформаційного гетто». Саме для вирішення цих проблем сьогодні необхідне об'єднання.

Відкриваючи обговорення, виконуючий обов'язки директора «Кримського дому» Олексій Скорик зазначив, що ідея проведення подібного круглого столу виникла давно, але не втратила своєї актуальності.

— Мені здається, що ми досі перебуваємо в деякому сумбурному стані, у шоковому стані, що не пройшов ще з моменту анексії, — сказав він.

Одним із найбільш проблемних для видань-переселенців виявилося питання фінансування, яке особливо гостро сьогодні стоїть перед єдиною кримською україномовною газетою «Кримська світлиця». Щотижневе суспільно-політичне літературне видання зараз знаходиться на межі закриття.

У своєму виступі директор інформаційного агентства QHA Гаяна Юксель наголосила на необхідності інформаційної підтримки кримських колег.

Представники редакцій вирішили написати колективний лист на підтримку газети «Кримська світлиця» та розіслати до різних відомств, у тому числі до міністерства культури.

Гаяна Юксель також наголосила на важливості об'єднання зусиль для повноцінного представництва українських і кримських ЗМІ на міжнародних майданчиках, де їх голос поки що перекривається пропагандою РФ. На її думку, це питання має вирішуватися на державному рівні.

Напевно, найбільш дискусійним питанням круглого столу став формат об'єднання. Журналісти розійшлися у думках про форму спільної роботи — формального організаційного об'єднання на основі профспілки або ж неформальної контактної групи. Це питання залишилося відкритим, проте учасники зустрічі домовилися про співпрацю і взаємну підтримку, зокрема, за допомогою тематичного обміну.

QHA