СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

71% фельдшерсько-акушерських пунктів (ФАП) у селах анексованого Криму мають проблеми з медичним обладнанням, йдеться у звіті Загальноросійського народного фронту (ЗНФ), який підбив підсумки моніторингу доступності та якості первинної медичної допомоги.

Активісти організації відзначають, що окрім проблем з медичним обладнанням (воно або застаріле, або представлено не в повному обсязі), будівлі, в яких розташовані медустанови, часто знаходяться в аварійному стані.

В багатьох медустановах відсутня каналізація і водопостачання, є проблеми з опаленням.

— Це навіть призводить до того, що у зимовий період, фактично, не приймають дітей. У 43% перевірених ФАПів і амбулаторій туалети розташовані на вулиці, в більшості медустанов немає повноцінного доступного середовища. У третині випадків присутня нестача витратних матеріалів, — йдеться у дослідженні.

За даними активістів Загальноросійського народного фронту, в більшості ФАПів не вистачає медичних працівників.

— Десь не вистачає фахівців, десь немає завідувача, а в одному з ФАПів і зовсім залишився тільки прибиральник, — розповіли громадські працівники.

Комп'ютери і доступ до інтернету є тільки у 25% ФАПів і амбулаторій.

Відзначимо, що моніторинг активісти проводили у селищах Алушти, Феодосії і селах Сімферопольського, Білогірського, Красногвардійського, Бахчисарайського, Ленінського, Джанкойського, Сакського і Красноперекопського районів Криму з населенням до двох тисяч чоловік.

Раніше севастопольська благодійна організація «Мобільний медичний центр» розповіла, який в окупованому Криму має вигляд доступне медичне обслуговування.

QHA повідомляло, що після окупації в Криму серйозно погіршилася ситуація з доступом людей до медичних послуг.

QHA