АНКАРА (QHA) -

У зв'язку з винесенням вироку заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову, а також зустріччю президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана з президентом РФ Володимиром Путіним сьогодні, 28 вересня, в Анкарі, голова Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар в Анкарі Мукремін Шахін відправив лист-звернення до турецького гаранта.

Воно було опублікование на офіційному сайті дернека.

Нагадавши про те, що 27 вересня підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд виніс вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову, який страждає від хвороби Паркінсона, цукрового діабету і серцевої недостатності, пан Шахін порівняв рішення суду з винесенням смертельного вироку одному з лідерів кримськотатарського народу. Також подібне рішення вивело жорстокість РФ з моменту окупації на абсолютно новий рівень.

У зверненні до турецького президента увагу акцентовано на тому, що такого роду дії країни-агресора  відносно кримських татар як постійні обшуки, затримання, арешти, заборона Меджлісу кримськотатарського народу, а також вбивства представників кримських татар спрямовані на геноцид цілого народу.

Шановний президент,

Покінчити з усіма цими злочинами в Криму проти нашого народу і народів, які виступили проти окупації, можливо, тільки покінчивши з анексією. Однак перед обличчям сьогоднішніх реалій міжнародної політики до довгих 250 років нашого терпіння ми додаємо ще років. Адже ми знаємо, що саме терпіння — порятунок віруючих. Ви можете полегшити наше терпіння, висловивши бажання покінчити з цим під час зустрічі з лідерами Російської Федерації.

Підніміть на порядку денному розмову про мужніх лідерів нашого народу, таких як Ільмі Умеров, Ахтем Чийгоз та Ервін Ібрагімов. Висловіть своє бажання, щоб Російська Федерація покінчила з цими репресіями. Тоді у нашого народу буде привід дивитися в завтрашній день з надією.

Як повідомляло QHA, підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд у середу, 27 вересня, виніс вирок у справі Ільмі Умерова у вигляді двох років колонії-поселення.

Нагадаємо, ФСБ по Криму 12 травня 2016 року порушила проти Ільмі Умерова кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклики в ефірі телеканалу ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації.

Ільмі Умеров стверджує, що справу проти нього порушено на підставі двох фраз, висмикнутих з контексту і невірно перекладених, з додаванням слів, яких він не говорив.

Адвокат Микола Полозов зазначив, що з урахуванням стану здоров'я Ільмі Умерова, вирок у вигляді двох років колонії-поселення рівносильний смертному вироку. Також він повідомив, що існує небезпека того, що російська влада вивезе Ільмі Умерова на територію РФ для відбування покарання, щоб затруднити до нього доступ рідних і адвокатів.

QHA