ЛЬВІВ (QHA) -

Від початку окупації Криму на континентальну частину України виїхало понад 20 тисяч кримських татар. Багато хто з них продовжили або відкрили на материку свій бізнес.

Журналісти інформаційного агентства QHA поспілкувалися з адміністратором кримськотатарської кав'ярні «Бахчисарай», яка відкрилася у Львові, Лєнуром Абібуллаєвим.

- Коли виникла ідея відкрити подібний заклад у Львові?

- Ідея відкрити автентичний кримськотатарський заклад з'явилася задовго до анексії Криму. Після анексії ця тема стала дуже актуальною. В українців з'явився великий інтерес до кримськотатарської культури. І навесні 2014 року ми вирішили втілити ідею в життя.

- Які проблеми виникали у вас з відкриттям?

- Проблеми з відкриттям закладу були в принципі стандартні, як і у всіх. Неприязні чи штучно створених проблем не було. Всі тільки йшли на зустріч.

- Чи були складнощі з культурною частиною?

- Так, деякі складнощі виникали. Наприклад, меблі в кримськотатарському стилі нам довелося виготовити під замовлення, за власними кресленнями. Також багато предметів інтер'єру ми привезли з Криму.

- Чому ви вибрали саме Львів?

- У нас, дійсно, була ідея відкрити кримськотатарський заклад у Києві, але потім вирішили вибрати Львів і вгадали, тут особлива атмосфера міста, яка нам дуже підходить.

- Як ставляться місцеві жителі до закладу? Цікавляться?

- Ви знаєте, львів'янам дуже цікава кримськотатарська культура. Напевно, це через схожість наших традицій. Більшість місцевих жителів дуже люблять смачну каву. Для кримських татар та львів'ян – це невід'ємна частина культури і способу життя.

- Чи відвідують «Бахчисарай» переселенці?

- Коли у нас виникла ідея відкрити кав'ярню, одним із завдань було створення робочих місць для переселенців. І ми цього домоглися. І навіть більше, понад половина наших співробітників - кримські татари - переселенці.

- Як ви розповідаєте місцевим жителям про культуру кримських татар?

- Для того, щоб дізнатися про культуру кримських татар, достатньо просто зайти. Ми дуже хотіли доступно розповідати жителям про кримськотатарську культуру, тому в нас, в деякій мірі, освітній заклад. Ми вирішили познайомити львів'ян та гостей міста з кримськотатарською культурою через традицію кави. Однак, у перспективі ми хочемо відтворити справжній кримськотатарський дворик з традиційними «сетами» (місце для відпочинку - прим .авт.) і, звичайно ж, фонтаном.

 

QHA