СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

 

"Депутат Сімферопольської міськради", член Компартії Росії Степан Кіскін виступив проти перейменування Кримської республіканської наукової бібліотеки імені Івана Франка у Сімферополі.

Кіскін написав у соцмережах, що "Іван Франко нічого поганого для Криму не зробив, щоб його ім'я викреслювали з назви бібліотеки".

 

За словами Кіскіна, "міністр культури Криму" Аріна Новосельська також не підтримує ініціативу перейменування бібліотеки.

— Давайте дамо ім'я вченого Миколи Данилевського якій-небудь новій вулиці Сімферополя або розглянемо можливість встановлення пам'ятника в одній з паркових зон міста, — зазначив "депутат".

 

За словами Кіскіна, "необхідно демонструвати українському народу, що в Криму з повагою ставляться до українських діячів культури".

Він підкреслив, що більшість кримчан виступає проти подібних перейменувань.

 

QHA повідомляло, що Кримській республіканській науковій бібліотеці імені Івана Франка у Сімферополі окупаційні власті хочуть присвоїти ім'я російського публіциста Миколи Данилевського. Перейменування нібито мають намір приурочити до 200-річчя від дня народження Данилевського.

Наукову бібліотеку в Сімферополі відкрили 7 листопада 1921 року. На честь українського письменника, поета, вченого Івана Франка біблітеку назвали у 1956 році, до 100-річчя від дня його народження.

QHA