СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Кримський татарин Емір-Усеїн Куку, який перебуває під вартою в окупованому Криму, провів ще один день народження у стінах СІЗО Сімферополя.

Політв'язня вже майже півтора року незаконно утримують під арештом.

Так званий Верховний суд Криму 23 червня вчергове відмовив захисту кримського татарина у задоволенні апеляції на продовження терміну його арешту. Емір-Усеїна Куку залишили в СІЗО до 8 серпня.

Також, правозахисники раніше заявляли, що родина Куку зазнавала переслідувань. Так, силовики намагалися залякати самого Емір-Усеїна, який перебуває у СІЗО.

Зокрема, правозахисники повідомляли про епізод, коли так званий співробітник ФСБ у школі намагався залякати дев'ятирічного сина Емір-Усеїна Бекіра, запевняючи дитину в тому, що його батька «згноять у тюрмі», якщо той не буде «співпрацювати». Але замість розслідування і покарання «співробітника ФСБ», так звана кримська влада звинуватили Емір-Усеїна в тому, що він, будучи в СІЗО, не захищає свого сина від «контактів зі сторонніми людьми».

Нагадаємо, 11 лютого 2016 року у Криму почалася хвиля обшуків у будинках кримських мусульман. Вісьмох з дванадцяти затриманих відпустили. Під вартою залишаються Емір-Усеїн Куку, Вадим Сірук, Енвер Бекіров та Муслім Алієв. Всі вони були затримані за підозрою в участі в організації «Хізб ут-Тахрір», яка в Росії вважається терористичною.

Так звана справа «Хізб ут-Тахрір» стало візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями-мусульманами у Криму. Називаючи свої репресивні операції боротьбою з тероризмом, силовики вриваються в оселі, проводять незаконні обшуки і затримання.

Як повідомляло QHA, раніше Європейський парламент закликав Росію звільнити українських політв'язнів, серед яких і Емір-Усеїн Куку.

ФОТО: інтернет

QHA