ОМУТНИНСЬК (QHA) -

Фігурант сфабрикованої справи кримських окупантів про причетність до забороненої в РФ організації Хізб ут-Тахрір, кримський татарин Ферат Сайфуллаєв відбуває ув'язнення у колонії міста Омутнинська Кіровської області Росії. Про це повідомила правозахисниця з організації «Слова свободи» Яна Гончарова на своїй сторінці у Facebook.

— Як і передбачалося, ще один фігурант справи Хізб ут-Тахрір Ферат Сайфуллаєв перебуває у колонії №17 у Кіровській області. З СІЗО у Кірові він вибув 16 лютого, так що на даний момент він, швидше за все, навіть пройшов карантин.

Судячи з відгуків у інтернеті, зона дуже жорстка.

Для ілюстрації висновків правозахисниці можна навести статтю кіровського журналіста Олександри Коробейникової над реальним утриманням в'язнів у колоніях Кіровської області РФ зі свідченнями засуджених, що наразі перебувають там.

Активісти вказали адресу для листів політв'язню: 612740, Кіровська область, м Омутнинськ, вул. Трудових резервів, 125. ІК-17, Сайфуллаєву Ферату Рефатовичу, 1983 р.н.

Нагадаємо, четверо кримських мусульман були затримані 23 січня 2015 року у Криму нібито за підозрою у причетності до забороненої у Росії організації Хізб ут-Тахрір. З 1 червня 2016 року їхня справа розглядалася у Північно-Кавказькому окружному військовому суді.

7 вересня 2016 року суд Ростова-на-Дону засудив до позбавлення волі чотирьох кримчан. Руслан Зейтуллаєв отримав 7 років позбавлення волі, Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваїтов та Юрій Примов засуджені до 5 років позбавлення волі. Всі вони повинні відбувати покарання у колонії загального режиму.

23 січня трьох кримських мусульман, засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір», Нурі Примова, Ферата Сайфуллаєва і Рустема Ваїтова етапували з ростовського СІЗО у невідомому напрямку.

ФОТО: інтернет

QHA