КУРГАН (QHA) -

До Рустема Ваїтова, звинуваченого у сфабрикованій справі «Хізб ут-Тахрір» в окупованому Росією Криму, застосовують репресивні заходи співробітники Курганської колонії, де він відбуває покарання. Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook громадська активістка Яна Гончарова після відвідування Ваїтова 6 квітня членами суспільно-спостережної комісії по Курганській області.

Їм стало відомо, що кримського татарина двічі переводили в ШІЗО за відмову від доносів. Крім того, йому насильно намагаються вручити паспорт громадянина РФ.

— Рустема двічі виганяли в ШІЗО. Він дав зрозуміти співробітникам ОНК, що його «карають» видворенням у ШІЗО за відмову від «сексотства». Крім цього відомо, що йому намагаються вручити російський паспорт.

Правозахисниця зазначила, що після третього видворення в ШІЗО Ваїтова можуть направити в єдине приміщення камерного типу (ЄПКТ). В офіційних документах МВС Росії на ЄПКТ покладено завдання «ізоляції засуджених, що активно чинять опір адміністрації ВТУ у забезпеченні правопорядку». Зазначається, що в реальності одна з цілей ЄПКТ — створення для пенітенціарних працівників можливостей діяти поза нормами закону, без будь-якого контролю.

Активістка висловила надію, що Міністерство закордонних справ України зверне увагу на репресивні дії російських правоохоронців щодо українського громадянина і направить співробітників консульської служби для спілкування з ним і надання можливої ​​допомоги.

Нагадаємо, кримських татар Руслана Зейтуллаєва, Рустема Ваїтова, Нурі Примова і Ферата Сайфуллаєва звинуватили у створенні та участі у севастопольському осередку Хізб ут-Тахрір. Прокурор просив 17 років позбавлення волі Зейтуллаєву як організатору осередку і по вісім років іншим. Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ засудив Руслана Зейтуллаєва до семи років, а Рустему Ваїтову, Нурі Примову і Ферату Сайфуллаєву дав по п'ять років.

17 лютого кримський татарин Рустем Ваїтов прибув в колонію №1 міста Кургану Уральського федерального округу Росії.

ФОТО: інтернет

QHA