ЯЛТА (QHA) -

 

Підконтрольний Росії "Ялтинський міський суд" засудив кримського татарина Юнуса Машаріпова до чотирьох років позбавлення волі й штрафу в 110 тис. рублів. Його визнали винним у незаконному виготовленні вибухового пристрою, а також у зберіганні й носінні вибухових речовин.

Машаріпов відбуватиме покарання у виправній колонії загального режиму.

Як повідомили у кримському "управлінні" ФСБ, нібито Машаріпов хотів підпалити гірничо-лісову місцевість на території Ялти "з метою дестабілізації соціально-політичної ситуації у регіоні".

 

31 жовтня 2017 року більше тисячі чоловік з прилеглих до Алушти сіл залишилися без газу через аварію на двох газопроводах і опорі ЛЕП. Влада назвала це диверсією.

У грудні 2017 року Машаріпов заявив, що зазнав тортур в Криму. За його словами, в управлінні ФСБ його били і катували електричним струмом після чого він змушений був визнати, що був "агентом СБУ".

У своїй заяві Машаріпов попросив президента України Петра Порошенка захистити його і зробити усе можливе для його звільнення. Аналогічну заяву було направлено на ім'я керівника управління ФСБ Росії в анексованому Криму Віктора Палагіна.

QHA повідомляло, що Юнус Машаріпов з 2014 року займався правозахисною діяльністю, "повідомляючи організаціям про порушення прав дітей, інвалідів, пенсіонерів". У 2015 році він повідомив, що в Ялті б'ють кримських татар, і мусульманину неможливо домогтися ніякої законної справедливості.

 

Джерело: РИА Новости Крым

QHA