СЕВАСТОПОЛЬ / АК'-ЯР (QHA) -

Первомайський «райсуд» окупованого Криму засудив жителя Севастополя кримського татарина Еміля Мінасова до 1 року 3 місяців колонії-поселення за публікації в Фейсбуці.

Повідомляється, що Еміль Мінасов був визнаний винним за частиною 1 статті 282 російського КК (розпалювання ненависті або ворожнечі). Як випливає з картки справи на сайті суду, попередніх слухань у рамках процесу не проводилося, а розгляд по суті пройшов у два засідання — 6 і 7 липня.

За інформацією підконтрольного Кремлю ФСБ, кримчанину інкримінували шість епізодів, датованих березнем-жовтнем 2016 року, хоча на сайті суду епізодів вказано лише чотири. Які саме публікації були інкриміновані Мінасову, спецслужба не уточнила.

На сторінці в соціальній мережі Фейсбук Мінасова в березні і жовтні минулого року з'явилися кілька постів з протестом проти анексії Криму і дій російських окупантів.

Зокрема, 2 березня 2016-го Мінасов підписав на Change.org петицію тодішньому главі німецького МЗС Франку-Вальтеру Штайнмайеру, підготовлену громадською ініціативою "Let My People Go - Ukraine". У документі від міністра вимагали використовувати свій вплив для звільнення з СІЗО фігурантів "справи 26 лютого" Ахтема Чийгоза, Алі Асанова і Мустафи Дегерменджі. Посилання на петицію Мінасов помістив у себе в Фейсбуці з його коментарем на сторінці документа: "Незаконно тримають під вартою, і взагалі йде повне обмеження корінного народу Криму — кримських татар!"

11 березня 2016-го кримчанин перепостив публікацію з цитатами з інтерв'ю координатора штабу товарної та енергетичної блокад Криму Ленура Іслямова про заходи, необхідні для повернення Криму під суверенітет України.

Джерело додає, що на апеляцію Мінасов не подавав.

ФОТО: інтернет

QHA