СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) - -

Підконтрольний окупантам Київський районний суд Сімферополя продовжив термін арешту кримськотатарському блогеру, громадському журналісту Наріману Мемедемінову.

Як повідомляє громадська організація "Кримська солідарність", Мемедемінов буде перебувати в СІЗО до 15 жовтня.

За словами Едема Семедляєва, адвоката Мемедемінова, під час судового засідання слідчий не зумів аргументувати необхідність у продовженні арешту, а тільки вказав, що планує допитати не менше трьох свідків і отримати стаціонарну психіатричну експертизу.

Адвокат заявив, що у слідчого було на це чотири місяці.

- Я заперечував, оскільки для допиту трьох свідків потрібен всього один день, а у слідчого було на це чотири місяці. Експертиза закінчилася 26 червня, і я думаю, що він вже давно її отримав. Щоб ознайомити з нею сторону захисту, потрібен всього один день, - пояснив Семедляев.

Суддя відхилила більшість клопотань захисту.

Семедляєв зазначив, що захист журналіста має намір оскаржити рішення суду.

Наріман Мемедемінов подякував своїм колегам, які публічно його підтримали. 

- Завдання кожного журналіста, кожного ЗМІ сьогодні - налагодити зв'язок з тими, хто дає інформацію про справжні події в окупованому Криму. А саме - повідомляти правду про переслідування журналістів і громадських активістів.

Він поіменно назвав журналістів, які висловили йому свою підтримку.

Мемедемінов зазначив, що важливе місце в ЗМІ має займати кримське питання, а саме - факти порушення прав людини і переслідування кримських татар на анексованому півострові.

Як писало QHA, Мемедемінова відправляли на психіатричну експертизу. За словами Едема Семедляєва, для даної категорії справ психіатрична експертиза не є обов'язковою, однак практика показує, що в усіх політичних справах щодо кримських татар окупанти проводять цю принизливу процедуру.

QHA повідомляло, що в окупованому Криму ФСБ завела справу на блогера Нарімана Мемедемінова. Кримського татарина підозрюють в «публічних закликах до здійснення терористичної діяльності». У будинку Нарімана Мемедемінова в селі Холмовка Бахчисарайського району провели обшук. Силовики оточили не тільки будинок активіста, але і всю вулицю, а після обшуку відвезли Мемедемінова до Сімферополя.

QHA