СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Кримськотатарський активіст Асан Чапух, якого підозрюють у нібито вимаганні, оголосив голодування. Про це повідомив глава ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедля на своїй сторінці у Facebook.

— Стан здоров'я Асана Чапуха, що перебуває у Сімферопольському СІЗО, після перенесеного інсульту залишається важким. Жодних медичних обстежень і лікування не проводиться. У нього також обмежена рухливість лівої руки і ноги. Якщо і надалі буде до нього таке ставлення, він має намір оголосити голодування!,  написав він.

Пізніше Смедля в коментарях до свого посту додав, що Асан Чапух уже оголосив голодування.

 Сьогодні він оголосив голодування!

QHA повідомляло, що стан здоров'я Асана Чапуха залишається важким і далі погіршується. Журналіст Антон Наумлюк зазначив, що юристи готують звернення до Європейського суду з прав людини за статтею 39 Регламенту ЄСПЛ, згідно з якою держава має забезпечити заходи, які забороняють проводити дії, «внаслідок яких заявник може постраждати, або навпаки зробити щось, що припинить завдавати непоправної та істотної шкоди заявнику».

QHA повідомляло, що джерела в Криму повідомили останні новини, що стосуються стану здоров'я кримськотатарських активістів  Бекіра Дегерменджі і Асана Чапуха. Стан здоров'я Асана Чапуха продовжує погіршуватися. У нього набряк лівого ока.

13 грудня співробітники слідчого ізолятора обіцяли, що Асана Чапуха переведуть в медичний блок СІЗО міста Сімферополя з подальшою госпіталізацією в одну з установ міста. Однак до цих пір цього не відбулося.

Нагадаємо, що 23 листопада в анексованому Криму пройшли обшуки в будинках Асана Чапуха і Амета Асанова в Кореїзі; Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара в Сімферополі (обидва були затримані); Руслана Трубача в с. Ближнє Феодосії (його затримали разом з дружиною, дружину потім відвезли на обшук).

Увечері 23 листопада окупанти відпустили двох затриманих активістів  Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара.

Відзначимо, Київський районний «суд» Сімферополя виніс рішення про запобіжний захід Асану Чапуху. Його заарештували до 15 січня 2018 року.

ФОТО: Антон Наумлюк

QHA