СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

В окупованому Криму кримськотатарського активіста Асана Чапуха, якого підозрюють нібито у вимаганнях, помістили до одиночної камери. Про це повідомив глава ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедля на своїй сторінці у Facebook.

— Для повної ізоляції від суспільства, замість лікування Асана Чапуха піддають новим тортурам і переводять до одиночної камери, написав він.

QHA повідомляло, що Асан Чапух оголосив голодування.

Раніше стало відомо, що стан здоров'я Асана Чапуха залишається важким і продовжує погіршуватися. Журналіст Антон Наумлюк зазначив, що юристи готують звернення до Європейського суду з прав людини за статтею 39 Регламенту ЄСПЛ, згідно з якою держава повинна забезпечити заходи, які забороняють проводити дії, «через які заявник може постраждати, або навпаки зробити щось, що припинить завдавати непоправної і істотної шкоди заявнику».

13 грудня співробітники слідчого ізолятора обіцяли, що Асана Чапуха переведуть в медичний блок СІЗО міста Сімферополя з подальшою госпіталізацією в одну з установ міста. Однак до цих пір цього не відбулося.

Нагадаємо, що 23 листопада в анексованому Криму проведено обшуки в будинках Асана Чапуха і Амета Асанова у Кореїзі; Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара у Сімферополі (обидва були затримані); Руслана Трубача у с. Ближнє Феодосії (його затримали разом з дружиною, дружину потім відвезли на обшук).

Увечері 23 листопада окупанти відпустили двох затриманих активістів — Куртсеїта Абдуллаєва та його брата Ельдара.

Відзначимо, Київський районний «суд» Сімферополя виніс рішення про запобіжний захід Асану Чапуху. Його заарештували до 15 січня 2018 року.

QHA