КИЇВ (QHA) -

27 вересня громадська ініціатива КримSOS проведе чергову протестну акцію біля Посольства РФ в Києві, спрямовану на підтримку українців, які зникли на територии окупованого Криму. Про це повідомляється на офіційній сторінці КримSOS.

Акція під назвою «Не дати стерти з лиця землі» відбудеться в день другої річниці викрадення сина і племінника відомого кримськотатарського активіста Абдурешита Джеппарова. В ході акції активісти знову перерахують імена всіх зниклих в окупованому Криму людей і висунуть свої вимоги російській владі.

За час окупації Кримського півострова безвісти зникли 15 осіб, як мінімум 8 людей були знайдені вбитими. Увесь цей час родичі зниклих живуть в страху й горі, їм залишається сподіватися лише на масовий розголос зникнень, який спричинить тиск на РФ і змусить повернути додому зниклих людей, зазначається в інформації.

Нагадаємо, 27 вересня 2014 року в Криму викрали сина і племінника відомого кримськотатарського активіста Абдурешита Джеппарова. За даними свідків, невідомі затягли 19-річного Ісляма Джеппарова та його двоюрідного брата 23-річного Джевдета Іслямова у мікроавтобус і відвезли в невідомому напрямку. Уже два роки російські правоохоронні органи проводять так зване розслідування, яке не дало жодних результатів. На думку Джеппарова, Слідчий комітет РФ створює ілюзію розслідування, але насправді замітає сліди скоєного проти кримських татар злочину.

Попередня протестна акція, яка відбулась 25 серпня, проходила під гаслом «Де Ервін Ібрагімов?». Учасники нагадали, що 24 травня люди у формі співробітників ДПС викрали члена регіонального меджлісу Бахчисараю Ібрагімова. З того моменту про його місцезнаходження нічого не було відомо. Під час цієї акції колишній політв'язень Геннадій Афанасьєв зачитав список зниклих і вбитих у Криму після анексії півострова РФ і озвучив вимоги до російської влади.

ФОТО: КримSOS, акція під Посольством РФ 25 серпня 2016 року.

QHA