КИЇВ (QHA) -

У Кривому Розі поліція відкрила провадження у зв'язку із використанням радянських прапорів військовослужбовцями Національної гвардії України. Інцидент стався на заході з нагоди 74-ї річниці визволення Кривого Рогу від німецьких окупантів. Про це сьогодні, 26 лютого, повідомила Криворізька міська поліція у коментарі "Радіо Свобода".

Справу відкрито за частиною 1 статті 436-1 Кримінального кодексу України (виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів). Якщо нацгвардійців визнають винними, то їм загрожує обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на той самий строк з конфіскацією майна.

Раніше QHA повідомляло, що за даним фактом командувачем Національної гвардії України генерал-полковником Юрієм Аллєровим призначено службове розслідування.

Нагадаємо, у квітні 2015 року був ухвалений, а у травні набув чинності закон «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їхньої символіки». Для реалізації цього закону 8 грудня 2015 року при Інституті національної пам'яті була створена експертна комісія.

QHA