КИЇВ (QHA) -

Наслідки путінської окупації українського півострова є трагічними. Зокрема анексія Криму приносить незліченні проблеми кримськотатарському народу, який залишається надзвичайно важливим для Литви.

Такі слова прозвучали у виступі депутата Європарламенту і колишнього прем'єр-міністра Литовської Республіки Андрюса Кубілюса після зустрічі з главою Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим та лідером кримських татар Мустафою Джемілєвим, повідомив кореспондент QHA.

— На жаль, Захід дозволив Путіну поводитися саме таким чином. Ми стурбовані тим, як Захід поводитиметься найближчим часом, і як поводитиметься нова адміністрація США. У литовському парламенті проходять неформальні слухання з українських справ. Ми дискутуємо і продовжимо дискутувати про те, як за допомогою наших двосторонніх зв'язків, членства у Європейському Союзі і НАТО ще більше допомогти українському народові, включаючи і кримських татар, сказав євродепутат, наголосивши, що ці зусилля спрямовані на припинення злочинних діянь Росії.

Зустріч із представниками Меджлісу кримськотатарського народу пройшла перед черговою такою дискусією, яка відбудеться у литовському парламенті в понеділок. За словами Кубілюса, на ній обговорюватимуть найновішу інформацію про нинішній стан кримськотатарського народу.

Завтра литовська делегація відвідає зону конфлікту на сході України. За підсумками поїздки буде розроблено детальний план подальших дій та ініціатив, включаючи і питання Криму, яке потім буде представлене у міжнародних структурах, а також у Конгресі США.

Варто зазначити, що вчора, 16 лютого, Литовська держава відзначила День незалежності. У цей день 1918 року Литва отримала незалежність від Російської імперії. А 6 вересня 1991 року країна позбулася окупації Радянської імперії.

QHA