СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

До акції «Кримський марафон», яка покликана підтримати українських політичних в'язнів і громадських активістів у Криму, приєднуються в різних країнах світу. Про це QHA повідомив кримський адвокат Еміль Курбедінов.

— На нашу загальну радість, участь у «Кримському марафоні» беруть не тільки жителі Криму. Мені надходять повідомлення з-за кордону від представників кримськотатарської діаспори у Туреччині, Англії, Росії та інших країн. Насправді це такий об'єднавчий марафон і до нього приєднуються не тільки кримські татари. Люди простягають руку допомоги і показують свою солідарність із нашим народом, — сказав Курбедінов.

Як повідомляло QHA, раніше представники Меджлісу кримськотатарського народу у Києві також приєдналися до збору коштів.

Нагадаємо, 2 серпня активісти громадської організації «Кримська солідарність» оголосили збір коштів під назвою «Кримський марафон». Ця ініціатива створена у відповідь на призначені підконтрольним Кремлем «судом» штрафи свідкам обшуків у Криму. Зокрема бахчисарайцю Емілю Белялову, якому призначили два штрафи в розмірі 150 тис. руб. кожен — за присутність на квітневих обшуках російських силовиків у жителів Бахчисараю.

Метою даного збору є також підтримка сімей політв'язнів і громадських активістів на півострові.

Зазначимо, що ініціатори «Кримського марафону» закликали збирати по 10 російських рублів монетами, виготовленими в металі, і не змінювати їх на паперові купюри, щоб показати «єдність небайдужих».

ФОТО: інтернет

QHA