СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Прокуратура відмовилася від претензій трьох потерпілих — МНС, ФСБ і аеропорту, які нібито зазнали збитків через дії Редвана Сулейманова. Сума цих претензій у цілому становила 1,5 мільйона рублів. Про це QHA повідомив адвокат Еміль Курбедінов.

— У справі було кілька потерпілих, які нібито зазнали збитків від дій Сулейманова, у тому числі МНС, ФСБ, аеропорт, Севастопольський автовокзал і Керченська переправа. Від претензій перших трьох потерпілих прокуратура відмовилася, погодившись з необґрунтованістю цих претензій. Але це ніяк не вплинуло на звинувачення, тому що морський порт у Керчі пред'явив збитки у три з половиною мільйони, — сказав він.

Зміни не торкнулися статті, за якою звинувачують Сулейманова (ч. 2 ст. 207 КК РФ «Завідомо неправдиве повідомлення про акт тероризму, що призвело до заподіяння великої шкоди чи настання інших тяжких наслідків»). Зменшується тільки сума претензій «потерпілих» — з 5 до 3,5 млн рублів.

Звинувачення проти Редвана Сулейманова будується на так званій упущеній вигоді, тобто збитках. Найбільші фінансові претензії пред'явила дирекція Керченської переправи. Однак, як вважає Еміль Курбедінов, така сума претензій до його підзахисного — лише прикриття корупційних схем самої «Морський дирекції».

— Буквально нещодавно розгорівся скандал навколо «Морської дирекції» Керченської переправи. Адміністрація портів знайшла купу фінансово-господарських порушень в управлінні поромної переправи. Я так вважаю, що ці три мільйони були списані і на Редвана Сулейманова теж. Я говорив про це в суді. Навіть подавав клопотання про те, щоб це перевірили, докладаючи звіти про порушення на переправі. Однак прокуратура рішуче виступила проти, і суд відхилив. Причому вели вони себе дуже схвильовано, — додав він.

Нагадаємо, 10 серпня 2016 року ФСБ Росії заявила про запобігання в окупованому Криму «терористичних актів», нібито підготовлених Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України, та ліквідації на півострові якоїсь агентурної мережі. Першими затриманими у справі про диверсії були Євген Панов, названий керівником групи, і Андрій Захтій — нібито його спільник.

Пізніше російські ЗМІ поширили інформацію про затримання третього «диверсанта» Редвана Сулейманова, який нібито був завербований в якості «агента української розвідки». Його звинувачують у тому, що він пов'язав чергову службу поліції Криму з людиною з материкової України, якій повідомив про замінування кількох стратегічних об'єктів на території півострова. У результаті цього сполучення Росії, і в тому числі ФСБ, нібито було завдано збитків розміром у п'ять мільйонів рублів. Редвану Сулейманову загрожує п'ять років позбавлення волі.

ФОТО: Антон Наумлюк

QHA