КИЇВ (QHA) -

Привернення уваги до проблеми катувань в окупованому Криму через засоби масової інформації може бути одним із заходів щодо запобігання негуманному поводженню. Про це заявив адвокат Еміль Курбедінов на прес-конференції у Києві. Також він закликав жертв тортур розповідати про пережите.

— Росія не визнає тортури, намагається приховати їх від громадськості. Упевнений, що в Криму є люди, які про свій трагічний досвід ще не розповіли. Попрошу їх не боятися. Тільки якщо буде розголос, ми зможемо зрушити ситуацію з мертвої точки. Це один з превентивних заходів, щоб людей більше не катували.

Ще одним способом протидії тортурам Курбедінов назвав написання заяв до правоохоронних органів щодо неналежного поводження.

— Розголос має на меті поширення гласності через засоби масової інформації, по-перше, а по-друге — коли людина, яка зазнавала тортур, проходить стадії внутрішньодержавні: тобто, вона обов'язково має написати заяви в органи ФСБ та органи слідства. Це потрібно зробити, щоб показати, наскільки вони не реагують і не вживають заходів, не проводять перевірки, — сказав Курбедінов кореспонденту QHA.

Нагадаємо, станом на 11 червня 2018 року було зафіксовано не менше 181 випадка тортур і негуманного поводження на території анексованого Криму, з них 55 — випадки тортур і 126 — негуманного поводження.

Раніше правозахисник Дмитро Егошин повідомляв, що тортури є поширеною практикою в РФ.

QHA