СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Обшук в окупованому Криму в будинку кримськотатарського активіста Нарімана Мемедімінова почався близько 6 години ранку. Про це повідомила активістка правозахисної організації «Кримська солідарність» Гульсум Алієва, передає кореспондент QHA.

Активістка зазначила, що вулицю, на якій проходив обшук, оточили і не дозволяли наближатися до будинку Нарімана Мемедімінова.

— Оточили вулицю, тобто не підпускали близько до будинку, не було відомо, що відбувається і на якій підставі приїхали до Наріманом. Обшук у нього проводили близько трьох годин, після чого його одразу відвезли до ФСБ, — сказала вона.

Гульсум Алієва підкреслила, що силовики не залишили копію протоколу дружині активіста.

— Пізніше, зв'язавшись з адвокатами, стало відомо, що йому інкримінується стаття 205.2 ч. 2 (публічний заклик до здійснення терористичної діяльності або публічне виправдання тероризму або пропаганда тероризму). Наразі він знаходиться у ФСБ, з ним зараз адвокат.

Активістка додала, що силовики провели обшук в грубій формі.

— Зі слів дружини, обшук проходив жорстко. Вони дозволяли собі нецензурну лексику, образи. Не дали нормально зібратися, одягнутися, налякали дітей. У нього троє неповнолітніх дітей в будинку, — зазначила вона.

QHA повідомляло, що в окупованому Криму ФСБ відкрила справу на затриманого активіста і блогера Нарімана Мемедімінова. Кримського татарина підозрюють в «публічних закликах до здійснення терористичної діяльності».

Раніше в будинку Нарімана Мемедімінова у селі Холмовка Бахчисарайського району провели обшук. Силовики оточили не тільки будинок активіста, але й всю вулицю, а після обшуку відвезли Мемедімінова до Сімферополя.

Нагадаємо, силовики вже проводили обшук в будинку кримського татарина 11 лютого 2016 року. Тоді активіста оштрафували на 10 тисяч рублів.

QHA