СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Лікарі психіатричної лікарні, куди помістили кримськотатарського громадянського журналіста Нарімана Мемедемінова, дивуються, чому він опинився в стінах установи.

Про це правозахисної організації "Кримська солідарність" повідомив адвокат мусульманина Едем Семедяляєв після зустрічі з журналістом.

За словами Семедляєва, його підзахисний готовий доводити свою правоту, а також те, що він психічно здоровий.

— Кожного дня, практично, спілкуються з ним лікарі-психіатри і дуже дивуються, чому його взагалі відправили на цю експертизу, так як це абсолютно адекватна людина, — сказав Семедляєв.

За його словами, Мемедемінов не має претензій "ні до лікарів, ні до охорони, яка його так охороняє, а лише до законодавства РФ".

— Мемедемінов має претензії до того, що законодавство Російської Федерації мусульман, кримських татар вважає терористам, і якщо терорист, то значить психічно ненормальний, йому потрібно проводити психіатричну експертизу, — зазначив адвокат.

В'язень Кремля подякував за підтримку, за листи, які йому надсилають.

Раніше QHA писало, що "Київський районний суд" Сімферополя відхилив скаргу адвоката Мемедемінова на дії співробітників ФСБ під час обшуку в будинку кримського татарина.

Скарга була подана у порядку статті 125 КК РФ. Захист скаржився, що під час проведення обшуку в громадянського журналіста силовики нецензурно висловлювалися, застосовували спецзасоби (наручники), виламали двері в будинок, завдавши збитків.

Раніше адвокат кримського татарина Едем Семедляєв повідомив, що Мемедемінова відправили на психіатричну експертизу. За словами адвоката, для цієї категорії справ психіатрична експертиза не є обов'язковою, однак практика показує, що в усіх політичних справах щодо кримських татар окупанти проводять цю принизливу процедуру.

Відзначимо, кримського татарина підозрюють у «публічних закликах до здійснення терористичної діяльності».

QHA