ХЕРСОН (QHA) -

У п'ятницю 1 вересня литовська делегація на чолі з головою Сейму Литовської Республіки Вікторасом Пранцкетісом разом з членами Меджлісу кримськотатарського народу і його головою Рефатом Чубаровим за участю представників херсонської влади зробили насичений одноденний візит в Херсонську область.

Насамперед члени делегації дійшли до адміністративного кордону з тимчасово окупованим Кримом на Чонгарі, де Рефат Чубаров розповів литовським гостям про анексію Кримського півострова.

Це був перший візит на «нульову точку» литовського політика Пранцкетіса, який ще раніше заявив, що подібним кроком хоче продемонструвати, що Литва ніколи не визнає російську окупацію Криму.

Пізніше литовські гості відвідали базу батальйону імені Номана Челебіджихана, де про діяльність формування їм розповів віце-президент Всесвітнього конгресу кримських татар Ленур Іслямов.

У Новоолексіївці Вікторас Пранцкетіс брав участь в урочистостях присвячених початку нового навчального року та, зокрема, відвідав церемонію відкриття нового кримськотатарського класу. Після виконання українських та кримськотатарських гімнів, а також пісень і танців, голова литовського парламенту побажав учням удачі і подарував невеличкі подарунки у вигляді книг, зошитів, солодощів і шкільних рюкзаків. Усіх присутніх вразило те, що литовський політик виголосив фразу кримськотатарською мовою, викликавши шквал оплесків.

Також пан Пранцкетіч приєднався до святкування Курбан-байраму в Будинку культури Новоолексіївки, де гості змогли скуштувати страви національної кримськотатарської кухні.

ФОТО: Оя Деніз Чонгар Шахін

QHA