БАХЧИСАРАЙ (QHA) -

Ільмі Умеров отримав медичну освіту і близько 10 років пропрацював лікарем.

До Криму, в Бахчисарай, повернувся 1988 року. Тут він не зміг продовжити медичну практику, оскільки кримському татарину відмовили у роботі. Зайнявши активну громадянську позицію в боротьбі за права свого народу, вже 1989 року він став одним із засновників Організації кримськотатарського національного руху (ОКНР). 1994 року був обраний депутатом Верховної Ради Автономної Республіки Крим. Того ж року став віце-прем'єром в уряді автономії.

У 2002-2005 роках обіймав посаду віце-спікера кримського парламенту. А з липня 2005 року і по 18 серпня 2014 року Ільмі Умеров очолював Бахчисарайську районну державну адміністрацію.

Під час лютневих подій у Криму 2014 року Умеров офіційно заявив, що не визнає сепаратистів і закликав кримських татар бойкотувати незаконний референдум.

З 21 березня 2015 року та по сьогодні Ільмі Умеров є заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу.

Ільмі Умеров зі своїми адвокатами

12 травня 2016 року ФСБ по Криму порушила проти заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклик в ефірі ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації. Умеров заявляв, що його слова у передачі невірно переклали.

З Умерова взяли підписку про невиїзд. Для проходження психіатричної експертизи він був насильно вміщений до психіатричної лікарні, де мав серйозні проблеми зі здоров'ям. 7 вересня минулого року російські окупанти відпустили Умерова з психіатричної лікарні, проте пізніше ще кілька разів викликали на допити.

2 березня 2017 року Федеральна служба безпеки Росії завершила слідство стосовно заступника голови Меджлісу. З 7 червня суд почав розглядати справу Ільмі Умерова по суті.

ФОТО: інтернет

QHA