ЛЬВІВ (QHA) -

Сьогодні, 19 квітня, під стінами Львівської міськради зібралися жителі Знесіння, Кривчиць та Личаківського району міста, які протестують проти сміттєпереробного заводу, будівництво якого має от-от розпочатись на вул. Пластовій, 13.

Активісти прийшли на пікет підготовленими: десятки плакатів з гучними гаслами, гарячі промови у гучномовець та скандування "Ганьба!". Учасники акції налаштовані рішуче та навіть під час мітингу збирають підписи львів`ян під незгодою із місцем будівництва майбутнього заводу. Станом на сьогодні вже є понад 1200 підписів. 

— У нас і так є багато стихійних сміттєзвалищ, підприємств, які шкодять здоров’ю. Саме ми, жителі цієї частини Львова, і без того часто маємо захворювання дихальних шляхів. То чому цей сміттєпереробний завод потрібно будувати саме на вул. Пластовій? Ми налаштовані радикально. Якщо сьогодні нас у міській раді не почують, то ми будемо блокувати завіз того сміття, яке вже завозять на ділянку майбутнього заводу, також далі влаштовуватимемо пікети, — сказала у коментарі активістка Оксана.

Проте, є й інша точка зору серед містян: кожне місто має сміття і логічно, що має бути і місце утилізації відходів.

— Скільки можна спекулювати на питанні львівського сміття?! Час минає, а ми й досі без сміттєпереробного заводу. За такою логікою де б ми не обрали ділянку під будівництво, завжди хтось буде проти з жителів. От би на Марс своє сміття вивозити, тоді б точно усі задоволені були, — заявив львів`янин Павло. 

До мітингувальників вийшов радник мера Андрія Садового, депутат Київради від "Самопомочі" та директор ЛКП "Зелене місто" Вадим Ноздря. Він запевнив активістів у тому, що робить усе від нього залежне, аби рішення щодо будівництва заводу по переробці сміття пішло львів`янам на користь, проте, люди не захотіли слухати чиновника й освистали його.

Додамо, 10 квітня львівська мерія дозволила будувати сміттєпереробний завод на Пластовій. Земельну ділянку під сміттєпереробний комплекс на вулиці Пластовій ЛКП "Зелене місто" депутати міськради виділили 25 січня поточного року. 

QHA