ЛЬВІВ (QHA) -

27 травня у Львові відзначили Свято Героїв. У рамках заходу від пам’ятника Степану Бандері до центру міста вирушила масштабна урочиста хода.

Учасниками події були близько тисячі небайдужих львів`ян, серед них представники влади, волонтерських, патріотичних та ветеранських організацій, учасники АТО, родини Героїв Небесної Сотні, медики Майдану та учасники Революції Гідності, молодіжні громадські організації, ліцеїсти, школярі та студенти.

— Нинішнє Свято Героя для нас — святе. Ми нащадки тих, хто тепер дивиться на нас згори і пишається тим, що ми продовжуємо їхню справу. Ми маємо шанувати тих, хто віддав своє життя за Україну. Ми маємо шанувати усіх тих, хто втративши своє здоров’я, є серед нас, а також тих, хто не зміг прийти сюди через поранення і травми, — наголосив учасник АТО майор Геннадій Баденко.

— Насправді ми всі герої — кожен українець, кожен у своїй роботі, на своєму місці, адже ми разом будуємо нашу Україну. Українці не скорилися, бо вони сильні духом, і захищатимуть свою державу й надалі. Незламності і нескореності усім, а в єдності ми будемо сильні завжди, — звернувся до всіх присутніх учасник АТО, срібний призер Ігор Нескорених Дмитро Сидорук.

Чимало учасників несли в руках розгорнуті синьо-жовті та чорно-червоні прапори і портрети українських Героїв. Акомпанемент учасникам ходи забезпечили музиканти оркестру Західного територіального управління Національної гвардії України.

Маршрут ходи проліг від монументу Бандери до пам`ятника Шевченку. Під час руху учасники зупинялися аби віддати шану видатним українцям, зокрема М. Шашкевичу, М. Вербицькому та іншим.

— Хтось каже, та скільки то можна ходити? А я думаю, що то не тільки можна, а й треба ходити, своїх Героїв забувати не можна і при кожній нагоді треба віддавати їм шану. Особливо у час коли агресор на сході й вже встиг відтяпати Крим, — сказала у коментарі львів`янка пані Галина.

Завершлилася урочиста хода спільним виконанням гімну та молитвою.

QHA