ЛЬВІВ (QHA) -

2 червня у центрі Львова громадські активісти закликали усіх небайдужих брати активну участь в акціях, які привертають увагу до майже семи десятків політичних бранців Кремля, зокрема, до політв`язнів Олега Сенцова і Сашка Кольченка, які зараз голодують на знак протесту проти свавілля російської влади.

Учасники акції принесли з собою плакати з символічними датами, де кожна дата — новий день голодування, яке несе невідворотні зміни в організмі нескорених українців.

Схожі акції провели не лише в українських містах, але й у світі. Усього участь в акції на підтримку Сенцова взяло близько 50-ти міст.

— Ми хочемо показати кожному перехожому, скільки залишилося днів до 28 червня, а це буде 45 день голодування Олега Сенцова, як кажуть лікарі, розпочнуться невідворотні процеси в його організмі. Нічого за усі ці дні голодування Сенцова не змінилося, а в його організмі відбуваються зміни. Ми хочемо донести людям, що сьогодні українські політв’язні протестують у Росії, голодуючи, йдучи на свідому смерть, і, водночас, тисячі громадян, зокрема України, їдуть у Росію на чемпіонат футболу, — зазначила активістка Ярина Волошин.

Поки активісти з усіх сил намагалися привернути увагу громадськості до проблеми політв`язнів, яка нависла над нашим суспільством, у двох кроках гучно грали вуличні музики.

— Мене дивує, коли голодують українці в Росії, а у Львові Російське консульство орендує приміщення без проблем. Влада за лічені дні виселила російський культурний центр у Львові, бо так значить треба було. А щодо Російського консульства... значить немає на це політичної волі, я так це бачу, — сказала у коментарі переселенка з Криму Анна Іванцик.

Активісти акцентують увагу на тому, що згідно з медичними даними, 45-й день голодування є критичним для людського організму, а Сенцов вже змушений підтримувати свій організм глюкозою.

Після Олега Сенцова 31 травня також оголосив голодування Олександр Кольченко, вимагаючи від російської влади звільнити Олега Сенцова.

 

Додамо, що політв`язень Володимир Балух, який перебуває в СІЗО Сімферополя, голодує від 19 березня.

QHA