РІВНЕ (QHA) -

У Рівному обласні депутати вирішили звернутися до Кабінету Міністрів, Генеральної прокуратури з тим, щоб ті дали правову оцінку діям мера Львова Андрія Садового. Звернення направлене і до самого глави Львова. Зокрема, у заяві йдеться про те, що на території Рівненської області неодноразово було помічене львівське сміття. Підприємці навіть вдалися до спеціальних схем.

Як йдеться у зверненні, нещодавно з львівським сміттям перекинулася фура поблизу міста Дубно, напередодні ж на території недіючого хлібокомбінату поблизу села Діброва Млинівського району було виявлене ​​стихійне звалище побутових відходів зі Львова. Зараз же є інформація про те, що сміття перевантажують з львівських самоскидів на рівненські.

— Через відсутність ефективного менеджменту з Вашого боку, бажання заощадити на усунення сміттєвого колапсу у Львові Ви створюєте загрозу життю і здоров'ю жителів Рівненщини та сусідніх областей, провокуючи локальні екологічні катастрофи, — зазначають депутати.

У Андрія Садового вимагають вжити термінових заходів щодо припинення вивозу твердих побутових відходів зі Львова до міст і сел Рівненської області. Відзначається, що жителі Рівненської області в разі виявлення нових фактів забруднення їх території сміттям готові виходити на акції протесту, а депутати, у свою чергу, будуть подавати до суду.

Кабінет Міністрів і Генеральну прокуратуру просять дати правову оцінку діям міського голови Львова і в разі порушення законодавства притягти його до відповідальності.

— Нам не потрібне львівське сміття — нам свого вистачає! — зазначив заступник голови Рівненської обласної ради Олексій Бучинський.

Депутати Рівненської облради підтримали даний проект рішення. Питання буде розглянуте на сесії облради.

Нагадаємо, 30 травня поточного року після пожежі на звалищі в селі Грибовичі під Львовом під час огляду місця події загинули троє співробітників ДСНС. Їх привалило сміттям. У результаті дводенної пожежі на звалищі прогоріли нижні шари сміття, що згодом і призвело до зсуву. Міський голова Львова Андрій Садовий наголосив на тому, що на рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища потрібно два роки. За цей же термін місцева влада планує побудувати сучасний сміттєпереробний завод. До слова, останній обійдеться місту в 45-50 млн євро.

Раніше львівська фірма «АВЕ Львів» попросила запорізьку компанію ТОВ «Умвельт Україна» дати дозвіл на розвантаження машин зі сміттям на запорізькому полігоні твердих відходів.

ФОТО: imi.org.ua

QHA