ЛЬВІВ (QHA) -

У середу 26 липня у центрі Львова місцеві волонтери відправляли в зону проведення АТО новий реанімобіль.

— Гроші на цей реанімобіль були зібрані українцями Греції та Кіпру. Ціна реанімобіля, за словами волонтерів, які його купували, склала чотири тисячі євро, плюс додаткові витрати на паливо, щоб машину пригнали до України.

Зараз машина їде до Павлограду, у розташування батальйону «Госпітальєри», а звідти буде здійснювати поїздки по зоні проведення АТО. Також ми вирішили дати автомобілю ім'я. Він буде називатися «Космос» — такий позивний був у одного з бійців, який загинув за Україну, — зазначила волонтер Олена Живко.

Після презентації реанімобіля присутні разом із священнослужителем прочитали молитву, а потім відбулася церемонія освячення машини.

Серед присутніх на акції була і мати загиблого снайпера Руслана «Космосу».

— Мій син загинув за свободу України у 2016 році. У 2015 році в бою в селі Кримське Луганської області його було важко поранено, і до 2016 року він проходив реабілітацію то в Греції, то в Україні. Але поранення було дуже важким — настільки, що навіть під час реабілітації у нього не витримало серце. І тоді українці, з якими Руслан познайомився в Греції, вирішили зібрати гроші та купити машину швидкої допомоги, щоб поранені бійці отримували її на передовій якомога швидше, — розповіла мати героя.

Карета швидкої допомоги для бригади реаніматологів пройде невеликий ремонт двигуна і вже 27 липня вирушить до зони АТО. Це вже другий реанімобіль, куплений на гроші українців Греції та Кіпру.

Варто зазначити, що волонтери Львова та області активно допомагають українській армії. За різними оцінками, на території Галичини налічується близько 200 волонтерських організацій та ініціатив, крім того, як правило, у кожного батальйону територіальної оборони і кожної бригади ЗСУ з Львівської області є своя група волонтерів, яка займається збором допомоги для підшефного військового формування.

QHA