СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Кримчани, які прийшли 7 серпня до Верховного суду Криму в окупованому Сімферополі, де зараз проходить фінальна частина судового процесу у справі заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза, приєдналися до збору коштів під назвою «Кримський марафон», який покликаний підтримати українських політичних в'язнів і громадських активістів у Криму .

Відповідне фото опублікувала активістка Айше Умерова на своїй сторінці у Facebook.

— Ті, що прийшли підтримати Ахтема Чийгоза в суді приєдналися до акції «Кримський марафон» (мета: всім народом зібрати гроші на погашення двох штрафів у розмірі 150.000 рублів кожен саме 10-рубелвими монетами і так і оплатити мішком грошей).

Як повідомляло QHA, раніше представники Меджлісу кримськотатарського народу у Києві також приєдналися до збору коштів.

Нагадаємо, 2 серпня активісти громадської організації «Кримська солідарність» оголосили збір коштів під назвою «Кримський марафон». Ця ініціатива створена у відповідь на призначені підконтрольним Кремлем «судом» штрафу свідкам обшуків у Криму. Зокрема, бахчисарайцю Емілю Белялову, якому призначили два штрафи в розмірі 150 тис. руб. кожен — за присутність на квітневих обшуках російських силовиків у жителів Бахчисараю.

Метою даного збору є також підтримка сімей політв'язнів і громадських активістів на півострові.

Зазначимо, що ініціатори «Кримського марафону» закликали збирати по 10 російських рублів монетами, виготовленими в металі, і не змінювати їх на паперові купюри, щоб показати «єдність небайдужих».

ФОТО: Фейсбук Айше Умерової

QHA