КИЇВ (QHA) -

44% українців шукають можливості для працевлаштування за кордоном, повідомив у вівторок на прес-конференції глава соціологічної служби "Рейтинг" Олексій Антипович, повідомляє кореспондент QHA.

За даними соціологічного дослідження, проведеного на замовлення Всеукраїнської асоціації компаній міжнародного працевлаштування, найбільше бажаючих виїхати серед молоді — 68%, серед людей середнього віку 52%, найменше серед старшого віку 20%. При цьому, за словами соціолога, більшість українців планує повернутися на батьківщину.

З вересня 2016 року в нас на 5% зросла кількість людей, які хотіли б виїхати на постійне місце проживання за кордон і приблизно на стільки ж, точніше на 3%, зросла кількість людей, які хотіли б поїхати працювати за кордон.

При цьому ситуація однакова по всіх регіонах України.

Різниця є лише в деяких соціально-демографічних показниках, наприклад серед бажаючих працювати за кордоном чоловіків більше, ніж жінок, це молоді люди, люди з вищою освітою і, що найцікавіше, люди забезпечені. Це означає, що вони щонайменше хочуть підтримувати той рівень доходів, який у них є, наголосив Антипович.

Більшість опитаних хотіли б виїхати до Німеччини 37%, Польщі 26%, США 22%, Канади — 21%. Крім того, незважаючи на війну на сході України, 6% українців розглядають як місце для працевлаштування Росію.

Основним мотивом, чому хотіли б працювати за кордоном, 72% українців називають вищий рівень заробітної плати, повідомив Антипович.

Нагадаємо, 11 червня набув чинності безвізовий режим України з країнами шенгенської зони.

QHA