МАРІУПОЛЬ (QHA) -

У прифронтовому Маріуполі вперше всерйоз задумалися над ідеєю створення пішохідної зони в центрі міста. Ініціатива представників місцевої адміністрації порадувала городян, і на відкриття обговорення прийшло близько двадцяти небайдужих маріупольців. Свої пропозиції виклали місцевий активіст Владислав Зайцев і представник міської ради Олександр Кочурін.

— Обговорення унікальне тим, що ще ніколи не було планів з створення пішохідних зон. У нашому випадку це не просто ідеї — це плани з бюджетами. Головна мета заходу — отримати відгук від якомога ширшого кола місцевих жителів, — розповів Владислав.

Однак проект презентували присутнім тільки на словах, не продемонструвавши ніяких візуальних матеріалів або хоча б від руки накреслених планів з зміни зовнішнього вигляду центральних вулиць. Більш того, ініціатори планують отримати фінансування з міського бюджету, але не представили жодного, навіть приблизного, кошторису.

За словами Олександра і Владислава, у рамках їх масштабного проекту передбачена реконструкція старовинних будинків, прокладка нових тротуарів на місці старих розбитих доріг, часткова заміна інженерних мереж, знесення деяких будинків, які знаходяться в приватній власності, і навіть, можливо, створення сучасних велодоріжок. Крім цього, передбачається повне перекриття руху по частинам двох центральних вулиць і в одному з ключових транспортних вузлів у центрі Маріуполя. Все це має на увазі великі фінансові витрати, а без бюджету або — для початку — оцінки суми, необхідної для реалізації проекту, такі обговорення — просто слова на вітер.


Після усної презентації та демонстрації пари фотографій центрів Праги і Львова Олександр Кочурін запропонував присутнім обговорити слабкі та сильні сторони проекту, його можливості та загрози. Цікаво, що місцевих жителів він запропонував віднести саме до погроз.

— Вони можуть протестувати і бути незадоволені тим, що ми взагалі щось робимо. Так відбувається завжди. До загроз, думаю, варто віднести також і приватний бізнес, який не захоче посунутися або перебудуватися під по-європейськи гарний центр Маріуполя, — сказав Олександр.

Присутні на обговореннях місцеві жителі порадили представнику міськради, що було б набагато корисніше виконати свої більш ранні обіцянки: відремонтувати дорогу до Запоріжжя або пустити швидкісний «Інтерсіті» Маріуполь — Київ, ніж продовжувати будувати плани.

QHA