МАРІУПОЛЬ (QHA) -

Сьогодні, 17 квітня, Маріуполь відвідав посол Естонської Республіки в Україні Герт Антсу, передає кореспондент QHA.

— Ми з боку Естонської Республіки намагаємося все більше уваги приділяти сходу України, вивчати можливості співпраці, оскільки і у нас є такі міста, які знаходяться на кордоні з Росією, — сказав Антсу.

Посол розповів, що естонські міста поблизу російсько-естонського кордону мають мовні проблеми, це стосується і освіти, яку не скрізь вдається здійснювати державною мовою.

Також посол приділив увагу електронній системі взаємодії громадян і держави. Особиста присутність естонців у державних установах необхідна тільки у випадках укладення та розірвання шлюбу, а також під час продажу або придбанні нерухомості. Усі інші операції в країні здійснюються через інтернет.

Особливий акцент Антсу зробив на електронній системі голосування державних виборів, яка допомогла зробити молодь більш активною у цій сфері.

Представники місцевої та обласної адміністрацій наполягали на позитивному іміджі Маріуполя, незважаючи на складну ситуацію з обстрілом у селищах поблизу міста. Вони розповіли про те, що Маріуполь посідає друге місце у рейтингу використання системи ProZorro, а також показує високі результати у проведенні освітньої та медичної реформ.

— Маріуполь розвивається і показує приголомшливі результати у рейтингу прозорості міст України, але питання безпеки залишається для нас актуальним, — зазначив заступник голови Донецької ОДА Ігор Стокоз.

— Ми бачимо у Маріуполі і на всьому сході України великий потенціал і готові до подальшої співпраці, яка розпочнеться з обмінних навчальних турів для маріупольців, — сказав посол Естонії.

Про напрями співпраці посол і представники маріупольської влади продовжили говорити за зачиненими дверима.

QHA