КИЇВ (QHA) -

Матері засудженого в Чечні українця Станіслава Клиха і затриманого в Україні російського контрактника Віктора Агєєва записали відеозвернення до президентів Росії та України з проханням припинити війну і помилувати синів.

Відеозвернення опублікувала російська «Новая газета». Мати українця Тамара Клих звернулася до президентів:

— Ми матері наших дітей — Станіслава Клиха та Агєєва Віктора. З великою повагою до нашої влади, Російської Федерації та України, просимо, благаємо до вас звільнити, помилувати наших дітей, які перебувають у полоні, і, як Станіслав, у в'язниці, де він вже три роки.

Тамара Клих додала, що в силах президентів повернути її сина додому:

— Мені здається, у ваших силах це зробити — наших дітей повернути додому, помилувати їх і припинити війну. Війну, яка нам не потрібна — ні матері, яка приїхала з Росії, ні мені.

У свою чергу, Світлана Агєєва приєдналася до прохання матері Станіслава Клиха і додала, звертаючись до Путіна, що «пора припиняти цю війну».

— Володимире Володимировичу, це в ваших силах, ми віримо, допомогти нам! І ще від себе я хотіла б попросити, як людина, як проста людина, що пора припиняти цю війну, яка роз'єднала наші народи. Ось це горе, воно зараз об'єднує наші материнські серця. І ми разом!

Нагадаємо, 26 травня 2016 року суд Росії посадив до в'язниці українців Миколу Карпюка (на 22,5 року) і Клиха (на 20 років). Їх звинуватили в участі у боях у Чечні в 90-х роках. Самі вони заперечують всі звинувачення.

Як повідомлялося раніше QHA, Віктор Агєєв був затриманий українськими військовослужбовцями у Луганській області. У даний час він утримується в СІЗО в Старобільську.

ФОТО: Нова газета

QHA