КИЇВ (QHA) -

Комісія з питань помилування Ямало-Ненецького автономного округу, на території якого тримають Олега Сенцова, не прийняла до розгляду звернення про помилування матері політв'язня Людмили Сенцової.

Про це повідомив у Facebook адвокат Олега Сенцова Дмитро Дінзе.

За словами адвоката, комісія аргументувала своє рішення тим, що клопотання не відповідає вимогам, встановленим указом президента РФ.

— Відповідно до цього указу, сам засуджений звертається з клопотанням про помилування до президента Російської Федерації у письмовій формі, передає його адміністрації виправної установи, в якій наразі відбуває покарання, — йдеться у відповіді виконуючого обов'язки голови комісії В. М. Грабовецького.

У листі йдеться, що адміністрація в'язниці має підготувати документи і направити їх комісії, де вони попередньо розглядаються. За підсумками розгляду комісія складає висновок і відправляє його губернатору округу. Губернатор вирішує одноосібно і вносить подання президенту РФ.

Нагадаємо, раніше у Департаменті з питань помилування Управління президента РФ із забезпечення конституційних прав, власті РФ відмовили матері Олега Сенцова Людмилі Сенцовій у помилуванні сина. У Кремлі заявили, що для початку процедури помилування український режисер має особисто в письмовій формі звернутися до Путіна.

QHA повідомляло, що мати Сенцова 22 червня звернулася до президента Росії Володимира Путіна з проханням помилувати в'язня Кремля.

QHA