СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Мати політв'язня Нурі Примова, фігуранта надуманого «справи «Хізб ут-Тахрір», Раїме оголосила голодування з вимогою включити її сина до списків на обмін політв'язнями. Про це повідомило громадське об'єднання «Кримська солідарність» у Facebook.

Жінка написала звернення до підконтрольного Кремлю управління ФСБ в Криму.

— У ФСБ їй відповіли, що на її звернення надійде відповідь протягом місяця.

Раїме Примовій наразі 68 років, вона інвалід другої групи (у жінки відсутня нирка). Окрім цього, у матері політв'язня діагностували серйозне захворювання печінки.

— Для Раїме Примової подібний крок є великим ризиком для життя і здоров'я. Але переконати її відмовитися від цього рішення не вдалося, — відзначили у «Кримській солідарності».

Примова заявила, що більше не може чекати і вимагає внести її сина до списків на обмін.

Нагадаємо, 23 січня 2015 року в Криму було затримано Руслана Зейтуллаєва, Рустема Ваітова, Юрія (Нурі) Примова і Ферата Сайфуллаєва. Їх звинуватили у причетності до забороненої в Росії організації «Хізб ут-Тахрір». З 1 червня їхня справа розглядається у Північно-Кавказькому окружному військовому суді. 7 вересня 2016 року Нурі Примова засудили до п'яти років колонії загального режиму.

QHA повідомляло, що Росія може піти на обмін політв'язнями і погодитися звільнити деяких з незаконно засуджених українських громадян під час Чемпіонату світу з футболу, щоб поліпшити свій імідж на міжнародній арені. Глава МЗС України Павло Клімкін зазначив, що розраховувати на швидке звільнення всіх українських політв'язнів не слід.

QHA