СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Мати українського політв'язня, фігуранта сфабрикованої «справи «Хізб ут-Тахрір» Нурі Примова, за шість днів голодування схудла на три кілограми. Про це повідомляє громадське об'єднання «Кримська солідарність» у Facebook.

— Раіме Примова продовжує своє голодування. За шість днів вона схудла на три кг (колишня вага 74 кг).

Лікарі закликають мати політв'язня негайно припинити голодування, оскільки це небезпечно для її здоров'я.

— За наполяганням родичів, Раіме сходила на прийом до терапевта в лікарню Севастополя, здала біохімічний аналіз крові та інші необхідні аналізи. Терапевт, розуміючи мотивацію і материнські почуття пацієнтки, проте наполягає на негайному припиненні голодування. Вважає таке рішення відчаєм і небезпечним для здоров'я.

Правозахисники відзначають, що сьогодні, 25 червня, жінці виповнилося 68 років.

— Найкращим подарунком для неї було б повернення її сина додому.

QHA повідомляло, що мати політв'язня Нурі Примова оголосила голодування з вимогою включити її сина до списків на обмін політв'язнями. Раіме Примова — інвалід другої групи (у неї відсутня нирка). Окрім цього, у матері політв'язня діагностували серйозне захворювання печінки.

Нагадаємо, 23 січня 2015 року в Криму було затримано Руслана Зейтуллаєва, Рустема Ваітова, Юрія (Нурі) Примова і Ферата Сайфуллаєва. Їх звинуватили у причетності до забороненої в Росії організації «Хізб ут-Тахрір». З 1 червня їхня справа розглядається у Північно-Кавказькому окружному військовому суді. 7 вересня 2016 року Нурі Примова засудили до п'яти років колонії загального режиму.

ФОТО: Антон Наумлюк

QHA