МОСКВА (QHA) -

Українського політв'язня Станіслава Клиха немає у Верхньоуральській в'язниці. Про це повідомила матір політв'язня Тамара Клих, написала російська правозахисниця Тетяна Щур у своєму Facebook.

— Телефонувала його мама. Перед дзвінком до мене вона зв'язувалася з Верхньоуральською в'язницею, шукала там сина. Їй відповіли, що у в'язниці його немає, і більше нічого не сказали. Останні відомості про Станіслава вона отримувала два тижні тому від консула України, який відвідував його в тюремній психіатричній клініці у Магнітогорську, куди відвезли Клиха вже близько місяця, — написала вона.

Консул тоді зазначив, що Клиху стало легше.

— Консул зрозумів, що в'язню стало трохи легше — мабуть це дія препаратів, які він отримує. Що за уколи, Станіслав не знає, але знає, що більше не хоче лікуватися і проситься назад у в'язницю. Але поки він в тюрму не надійшов. Можна припустити, що він до цих пір перебуває у Магнітогорській клініці, яка відноситься до Челябінського тюремного управління.

Тетяна Щур підкреслила, що цього разу Клиха збирали в клініку ґрунтовно.

— У порівнянні з минулим разом, коли його забрали в клініку, у чому він був, зараз його зібрали туди ґрунтовно. Він відвіз з собою все, що накопичив за роки відсидки: одяг, продукти, листи, фотографії ...

QHA повідомляло, що Клиха знайшли в тюремній психіатричній лікарні. Тетяна Щур зазначила, що він знаходиться під впливом заспокійливих препаратів. За її словами, українець поскаржився, що наглядачі забирають у нього листи від мами, ледь давши йому прочитати їх.

Раніше уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулася до омбудсмена Російської Федерації Тетяні Москалькової з проханням посприяти проведенню незалежного медичного обстеження Клиха.

Нагадаємо, Верховний суд Чечні 26 травня 2016 року засудив Клиха до 20 років ув'язнення. Спецслужби його схопили в російському місті Орел, куди Клиха заманила дівчина, і змусили «зізнатися» у тому, що він нібито воював на боці повстанців у Чечні й бачив там Арсенія Яценюка.

QHA