ДНІПРО (QHA) -

Офіційна церемонія підписання договору про передачу Катеринославської соборної мечеті у Дніпрі мусульманській громаді відбулася вчора, 11 вересня. Про це повідомив радник губернатора Сумської обласної державної адміністрації Борис Трейгерман на своїй сторінці у Facebook.

Він нагадав, що кримські татари подарували місту спортивну школу, де тренуватимуться діти, які зараз займаються в будівлі мечеті.

Договір підписали лідер кримськотатарського народу, уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв і мер Дніпра Борис Філатов. Цей захід також відвідав заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.

Нагадаємо, раніше Ахтем Чийгоз зазначив, що указ про передачу культових споруд місцевим релігійним громадам підписали ще у 1995 році, проте до цих пір питання не вирішувалося. Багато років мечеть у Дніпрі використовували як приміщення дитячої спортивної школи. Кримськотатарська громада за допомогою влади Дніпра планує відновити першопочатковий вигляд мечеті. Для реконструкції нового комплексу мають намір залучити турецьких інвесторів.

Так, під дитячу спортивну школу облаштують колишню будівлю спорткомплексу «Стальінвест», а в Соборній мечеті облаштують кримськотатарський культурний центр.

QHA повідомляло, що мер Дніпра Борис Філатов і голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров 1 червня підписали меморандум про співпрацю, в якому повідомляється, що Катеринославську соборну мечеть передадуть кримськотатарському народу. У меморандумі йдеться про розширення співпраці в культурно-гуманітарній сфері, а також про захист прав та інтересів мусульманського співтовариства.

QHA