КИЇВ (QHA) -

В судовому процесі у справі тимчасово відстороненого від посади глави ДФС Романа Насирова сторона звинувачення викликала на суд як свідка наукового співробітника Національного наукового центру «Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска» Максима Соколова.

Раніше підсудний стверджував, що на момент вручення йому підозри слідчими НАБУ він був без свідомості.

— Як мене забирали, я не пам'ятаю, оскільки був без свідомості. На два дні мене залишили без медичної допомоги. Я дійсно вважаю насильницьким той факт, що поки я був під конвоєм, до мене не пускали ні родичів, ні адвокатів, сказав Насиров судді.

В Інституті кардіології імені академіка Стражеска була зібрана спеціальна медична комісія для оцінки стану здоров'я Романа Насирова, після чого прокурор викликав наукового співробітника інституту Максима Соколова як свідка.

За словами Соколова, у підсудного діагностована гіпертонічна хвороба, загроз його життю немає.

— На момент огляду Насирова його життю ніщо не загрожувало. На момент огляду пацієнт був контактний. Попередній діагноз передбачав те, що він міг бути в лежачому положенні. Останній встановлений діагноз (...) не припускав такого результату.

Я як лікар можу відповісти таким чином, що на гіпертонічну хворобу в нашій країні страждають 12 мільйонів людей. Частина з цих людей ходить на роботу, виконує якісь функції. На мій погляд, це не є якимось обмеженням.

У мене більше 20 років стажу роботи лікарем, уточнив Максим Соколов.

Нагадаємо, 5 березня відбулося засідання суду для обрання запобіжного заходу Роману Насирову. У висновку Інституту кардіології йдеться про те, що Насиров не потребує невідкладної медичної допомоги. Захист оголосив відвід судді на підставі незабезпечення рівних прав у судовому процесі. Суддя Бобровник повідомив, що оскільки в Солом'янському суді Києва немає додаткового чергового судді, продовжити засідання неможливо. Термін затримання Романа Насирова закінчився ввечері в неділю, 5 березня.

QHA повідомляло, що Насирову інкримінують статтю 364 Кримінального кодексу — зловживання владою або службовим становищем. Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) підтвердило інформацію про затримання Насирова в рамках розслідування так званої «газової справи Онищенка».

3 березня Кабмін відсторонив Насирова з посади голови ДФС, поклавши обов'язки глави відомства на в.о. заступника голови ДФС Мирослава Продана.

4 березня Насирова перевезли з «Феофанії» до інстиуту кардіології ім. Стражеска для підтвердження або спростування його поганого стан здоров'я. Однак, за словами адвоката Насирова, лікарі не змогли встановити діагноз чиновнику.

Повідомляється, що Спеціальна антикорупційна прокуратура хоче попросити у суду відпустити Насирова під заставу в 2 мільярди гривень.

QHA