КИЇВ (QHA) -

Меджліс кримськотатарського народу, делегати Курултаю кримськотатарського народу, активісти кримськотатарського національного руху, організації Всесвітнього конгресу кримських татар висловлюють щирі співчуття родині Чийгоз.

QHA публікує текст заяви:

У ніч на 02 липня 2017 року після тривалої та важкої хвороби померла мама заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза — Аліє ханим Чийгоз.

Аліє ханим народилася в 1941 році в селі Корбек поблизу Алушти. У травні 1944 року трирічною дитиною вона разом з усім кримськотатарським народом була депортована з Криму. Лише через десятиліття вигнання Аліє ханим разом із сім'єю — чоловіком Зейтуллою і чотирма дітьми змогли повернутися до Криму, оселившись у селі Топчикой Бахчисарайського району.

Сім'я Чийгозів відома у кримськотатарському національному русі активністю та безстрашністю Зейтулла аг'а і синів Рустема (1963-2010) і Ахтема, мудрістю та жертовністю Аліє ханим і двох дочок — Леннари та Ельміри.

Нові випробування над великою і дружною сім'єю Чийгозів, як і над кожною кримськотатарською сім'єю, над усім Кримом, настали з тимчасовою російською окупацією Криму.

29 січня 2015 року Ахтем Чийгоз, який виконував обов'язки голови Меджлісу кримськотатарського народу у зв'язку з забороною Рефату Чубарову перебувати в Криму, піддався незаконному арешту і звинувачений російською окупаційною владою в «організації масових заворушень», до яких окупанти віднесли масовий мирний мітинг кримських татар на підтримку територіальної цілісності України, організований Меджлісом кримськотатарського народу 26 лютого 2014 року.

З цього часу, вже 2,2 роки, Ахтем Чийгоз позбавлений волі.

Кілька місяців тому лікарі встановили у Аліє ханим Чийгоз важку хворобу в стадії, яка не піддається лікуванню. Внаслідок міжнародного тиску і зусиль, зроблених Меджлісом кримськотатарського народу, Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини та правозахисними організаціями, російська окупаційна влада була змушена дозволити Ахтему Чийгозу зустріч з вмираючою матір'ю, яка тривала всього 10 хвилин.

Меджліс кримськотатарського народу, делегати Курултаю кримськотатарського народу, активісти кримськотатарського національного руху, організації Всесвітнього конгресу кримських татар висловлюють щирі співчуття Зейтулла аг'а, Ахтему Чийгозу, Леннарі та Ельмирі Чийгозам, а також онукам, всім родичам і близьким рахметлі Аліє-ханим Чийгоз.

Milletimizin Başı Sağolsun!

Allah rahmet eylesın!

Меджліс кримськотатарського народу,

Київ — Бахчисарай 02 липня 2017 року.

ФОТО: інтернет

QHA