СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Заарештований в окупованому Криму громадянський журналіст Наріман Мемедемінов передав із СІЗО своїй дружині Лемарі Мемедеміновій листа, в якому подякував усім, хто його підтримував після арешту. Про це повідомили в громадській організації «КримSOS».

У своєму листі кримський татарин заявив, що усі переслідування кримськотатарського народу пов'язані з боротьбою окупаційної влади проти інакомислення.

Підтримка усіх політв'язнів, за словами Мемедемінова, «показує, що світу небайдуже те, що відбувається в Криму».

Нижче — повна версія листа Нарімана Мемедемінова.

"Вітаю усіх небайдужих, активних, усіх, хто не залишився осторонь, усіх, хто надав допомогу і висловив підтримку.

На сьогодні я відрізаний від інформації, але мені розповіли адвокати про резонанс, який викликав мій арешт і необгрунтовані звинувачення на мою адресу. Мені розповіли про те, як підтримали мене журналісти, активісти, знайомі, друзі та увесь кримськотатарський народ в цілому.

У зв'язку із цим хочу висловити глибоку вдячність усім, хто не залишився осторонь від цієї проблеми. Я називаю це проблемою, так як переслідування і арешти активістів і тим більше громадянських журналістів — це спроба боротьби з інакомисленням у будь-яких його проявах. Тобто, антитерористичне і антиекстремістське законодавство РФ, у своїй більшості, спрямоване на придушення будь-кого, хто не думає і не говорить так, як диктує йому «лінія влади», навіть якщо це цілий народ.

Сьогодні в Криму «під прицілом» знаходиться кримськотатарський народ, мусульмани Криму і повномасштабна боротьба ведеться саме з ним:

— це переслідування, обшуки, арешти, кримінальні справи, переслідування за національною і релігійною ознакою (як це було зазначено в резолюції ООН).

Звичайно ж, це стосується і проукраїнських активістів та інакомислячих.

Сьогодні формування мирного протистояння і активізму називають феноменом «Кримської солідарності». І це об'єктивно, так як до колись розпочатої нами справи долучилися й приєднуються сотні й тисячі небайдужих.

І активісти, які говорять про те, що відбувається і дають реальну картину того, що відбувається, виявилися тими, кого переслідують і абсолютно безпідставно звинувачують.

У зв'язку із цим, звертаю увагу політиків, юристів, офіційних ЗМІ, професійних журналістів, журналістських спільнот, громадських активістів і журналістів, громадських організацій, правозахисних організацій, усіх небайдужих до цієї проблеми:

— Ваша підтримка тим, хто знаходиться на боці правди і справедливості — цей реальний супровід того, що відбувається, те, що показує подібне ставлення до громадських активістів і не залишається без уваги і резонанс у цих справах наростає!

— Ваша підтримка кримськотатарського народу мусульман Криму, громадських активістів і журналістів у Криму та РФ, у тому числі, показує, що світу не байдуже те, що відбувається в Криму вже п'ять років, а в РФ у цілому вже декілька десятиліть.

— Ваша солідарність і підтримка усім, хто не згоден зі свавіллям спецслужб і законодавством, спрямованим на придушення вільного волевиявлення правди (це антитерористичне і антиекстремістське законодавство РФ), показує що люди, які опинилися під пресингом силовиків, не залишилися без підтримки решти світу!

Хотів би закінчити словами мудрості наших предків, а вони говорили: «Тама-тама, голь ола!», тобто «По краплі, по краплині виходить озеро!». Адже з подібних слів наших предків про єдність і згуртованість був сформований слоган «Кримської солідарності»: "Де єдність, там перемога!"

Усього вам найкращого, миру і добра!"

QHA повідомляло, що "суд" у Криму провів засідання у справі Нарімана Мемедемінова 22 травня, залишивши його під арештом до 15 серпня. Журналіст брав участь в засіданні за допомогою відеозв'язку.

Раніше адвокат кримського татарина Едем Семедляєв повідомив, що Мемедемінова відправили на психіатричну експертизу.

Він зазначив, що для цієї категорії справ психіатрична експертиза не є обов'язковою, однак практика показує, що в усіх політичних справах щодо кримських татар окупанти проводять цю принизливу процедуру.

Відзначимо, кримського татарина підозрюють у «публічних закликах до здійснення терористичної діяльності».

QHA