МОСКВА (QHA) -

Російська правозахисна організація «Меморіал» 8 січня опублікувала заяву, в котрій визнала ув’язненого українського фермера, жителя Криму Володимира Балуха політв'язнем і зажадала його звільнення і припинення переслідування.

Правозахисники відзначають, що обраний щодо Балуха запобіжний захід непропорційний суспільній небезпеці злочину, у вчиненні якого його звинувачують. Кричущим є сам факт тримання під вартою обвинуваченого у нетяжкою статтею без будь-яких серйозних підстав.

Нагадаємо, Володимир Балух вивісив прапор України біля свого будинку в 2013 році та не зняв після окупації Криму.

30 квітня 2015 року до кримчанина прийшли співробітники підконтрольних окупантам правоохоронних органів. Тоді його запідозрили в крадіжці запчастин від трактора Т-74. Однак Балух відмовився спілкуватися з представниками ФСБ і 11 днів переховувався. У цей час правоохоронці перевернули догори дном його будинок і будинок його матері, а також зірвали український прапор.

14 листопада 2015 року до нього знову з'явилися співробітники правоохоронних органів. Після обшуків у будинку Балуха правоохоронці порушили стосовно нього кримінальну справу за статтею 319 КК РФ «Образа представника влади».

Влітку 2016 року Роздольненський районний «суд» окупованого Криму виніс вирок у відношенні громадянина України Володимира Балуха і засудив його до 320 годин обов'язкових робіт.

8 грудня того ж року співробітники ФСБ провели у нього обшук, після чого активіста затримали, нібито через знайдені на горищі будинку докази у вигляді 90 патронів і тротилових шашок.

ФОТО: інтернет

QHA