ОДЕСА (QHA) -

Мер Одеси Геннадій Труханов виступив проти знесення пам'ятника російській імператриці Катерині II.

Сьогодні в апеляційному суді Одеси має відбутися засідання у справі про правомірність встановлення на Катерининській площі монумента засновникам Одеси. У зв'язку з чим міський голова Геннадій Труханов заявив, що за знесенням пам'ятника стоять певні політичні сили, які намагаються сколихнути суспільство.

— Мова йде про пам'ятник засновникам міста, за знесення якого ратують певні політичні сили. Я не буду давати оцінку діям тих, хто мусує цю тему. Очевидно, що комусь вигідно зіштовхувати людей лобами, підвищувати градус напруженості в Одесі. 

Як міський голова, з усією відповідальністю заявляю, що виступаю категорично проти зазіхань на пам'ятник засновникам Одеси. Це не просто питання архітектурної або культурної знаковості композиції. Це, у першу чергу, питання поваги до історії свого міста, і поваги до самих себе його нинішнім жителям, повідомив він.

Раніше повідомлялося, що Інститут національної пам'яті України має намір запропонувати Одеській міській раді знести пам'ятник Катерині II у центрі міста.

Варто відзначити, що Приморський суд Одеси скасував два рішення міськради десятирічної давності, на підставі яких реставрували Катерининську площу. Таким чином, відновлення пам'ятника засновникам Одеси було проведено не на законних підставах.

Раніше повідомлялося, що в одеському парку Савицького в рамках закону про декомунізацію демонтували останній і найбільший в Одеській області пам'ятник Леніну.

Джерело: Grad.ua

QHA