НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Мешканці Нью-Йорка напередодні Нового року вийшли на акцію до Генерального консульства Росії з вимогою звільнити ув'язненого українського режисера, кримчанина Олега Сєнцова.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив український і американський режисер-документаліст і продюсер Андрій Загданський.

— Ми прийшли і сказали: «Звільніть Олега Сєнцова». І ще ми сказали, що ми пам'ятаємо про нього. І будемо думати про нього у новорічну ніч. Було дуже холодно, — написав режисер.

Раніше у Берліні на врученні нагород Європейської кіноакадемії згадали про українського режисера, кримчанина Олега Сєнцова, який за безпідставними обвинуваченнями був засуджений в окупованому Криму.

У серпні 2015 року суд РФ визнав Олега Сєнцова і Олександра Кольченка винними у нібито створенні в Криму «терористичної організації», скоєнні двох терактів і підготовці ще одного, а також у спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні зброї.

Сєнцов був засуджений до 20 років колонії, Кольченко — до 10 років позбавлення волі.

На даний момент Олег Сєнцов знаходиться в колонії №8 («Білий ведмідь») у місті Лабитнангі Ямало-Ненецького автономного округу.

QHA повідомляло, що в Анкарі (Туреччина) відбувся показ фільму Аскольда Курова «Процес», присвячений політв'язню Кремля, українському режисерові Олегу Сєнцову.

QHA