ЛЬВІВ (QHA) -

 

Учні львівських шкіл записали відеозвернення на підтримку українського політв'язня Володимира Балуха, який перебуває у сімферопольському СІЗО. Відповідне відео розмістив у своєму Facebook заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.

Молодь висловила підтримку Балуху і побажала якнайшвидше повернутися додому.

— Ми, прості львівські учні, хочемо подякувати вам за відвагу, мужність, незламний дух. Разом, спільними зусиллями, ми зможемо вигнати окупанта з рідної України, — сказав один з учнів.

Нагадаємо, український омбудсмен Людмила Денісова заявила, що адвокат, а також громадський захисник Володимира Балуха архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент підтвердив інформацію про побиття політв'язня. Вона зазначила, що його до цих пір не оглянули лікарі, хоча минуло вже більше 5 днів після інциденту. За словами Денісової, Балуха побили за те, що він розповідав адвокату про свій стан здоров'я і про ставлення до нього у слідчому ізоляторі.

ФСБ РФ затримала Володимира Балуха 8 грудня 2016 року. У спецслужбі заявили, що знайшли на горищі будинку, де жив Балух, набої і тротилові шашки. Правозахисники стверджують, що Балух став жертвою репресій через проукраїнську позицію. Зокрема, на його будинку висів український прапор.

19 березня 2018 року Володимир Балух оголосив безстрокове голодування.

QHA