КИЇВ (QHA) -

Росії не потрібні 23 власних громадянина, яких Україна готова передати їй, написала на своїй сторінці у Facebook перший заступник спікера Верховної Ради Ірина Геращенко.

Вона опублікувала свій пост у зв'язку із днем ​​народження Миколи Карпюка, який майже чотири роки знаходиться в російській в'язниці.

За словами Геращенко, у тюрмах РФ залишаються понад 60 українців і кримських татар, а на окупованих територіях бойовики утримують десятки українських заручників, при цьому підтверджують українській стороні наявність тільки 20 полонених.

— Немає прогресу в пошуку зниклих безвісти, родичі більше 300 українців живуть у постійному страху, тому що не мають ніякої інформації про своїх рідних, — написала вона.

Геращенко повідомила, що Україна не має забувати про жодного бранця.

— Друге — нагадувати про політв'язнів і заручникіа на усіх міжнародних зустрічах, ця тема має бути пріоритетом не тільки для України, але й для наших партнерів. Третє — вимагати доступу МКЧХ до в'язниці окупованого Донбасу, Криму, до наших полонених в РФ, шукати усі можливі шляхи звільнення, пропонувати усі компромісні варіанти, щоб звільнити наших. Ми до цих пір не отримали відповіді від РФ щодо 23 росіян, яких готові передати, але, видно, Росії вони не потрібні. По-четверте, вимагати збереження санкцій до звільнення усіх заручників і повного виконання мінських угод. П'яте — ретельно збирати інформацію про усіх причетних до тортур наших героїв, до незаконного утримання. Усі ці факти мають піти в українські та міжнародні суди, — зазначила вона.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада попросила міжнародне співтовариство допомогти у звільненні кримськотатарських і українських в'язнів РФ.

Зокрема українські народні депутати попросили іноземних колег використовувати усі можливі міжнародні політико-дипломатичні та санкційні механізми щодо Російської Федерації з метою "негайного звільнення усіх заручників, захоплення яких викликане збройною агресією Російської Федерації проти України".

QHA